23 lutego 2014

Projekt: FOTOweekend


Projekt: FOTOweekend
Lubisz robić zdjęcia? Dysponujesz ajfonem, lustrem, czy choćby tosterem, którym da się fotografować? To świetnie! Zapraszam Cię do udziału we wspólnej... zabawie.FOTOwyzwanie

Kluczowy element projektu, łączący wszystkich aktywnych uczestników. Ja wymyślam i rzucam dwa tematy. Wszystkie chętne osoby {w tym, chcąc, nie chcąc, również ja} robią zdjęcia na podane tematy i w ciągu miesiąca wysyłają je na adres projektfotoweekend@gmail.com w formie, którą podałam poniżej.

Tematy dwa, dlatego, że jeden z nich skupi się na motywach dotyczących blogosfery kosmetycznej, a drugi na ogólnych.

Zdjęcia wraz z opisami autorów zostaną opublikowane w tematycznych postach.


FOTOinspiracje + FOTOinformacje

To już będzie moja robota. Tytuły mówią same za siebie. Inspirujące linki, ciekawe strony, moje odkrycia. Chcę rozwijać sama siebie i przy okazji zarażać "pasją" Was.
 

Podsumowanie

Każdy projekt musi mieć jakieś podsumowanie. Myślę, że najbardziej oczywistym będzie wybranie najaktywniejszych uczestników, ukazanie postępów nas wszystkich, zebranie postów. Może głosowanie i wybór najlepszego zdjęcia? To byłoby dobre.


Wszystko to ma na celu zmotywowanie do sięgnięcia po aparat, a dzięki temu - rozwijanie własnych zdolności. Mamy piękną wiosnę i względnie wolny czas w weekendy... Czego chcieć więcej?
 
Wiadomości ze zdjęciami

Powinny zawierać:
1-3 zdjęcia nazwane w ten sposób: pseudonim, temat, numer zdjęcia {np. Puszysława, lakier do paznokci, 1} - chodzi mi o nazwę pliku ze zdjęciem
informacje na temat każdego ze zdjęć: czas i miejsce wykonania, podstawowe informacje nt. sprzętu, jakim zostały wykonane {np. telefon Samsung Galaxy, aparat o rozdzielczości 3 mpix} oraz kilka zdań opisu - dlaczego zdjęcie przedstawia akurat to miejsce/rzecz, dlaczego w taki sposób, dlaczego akurat je wybrałyście {krótko!}
Uwaga, stawiam jeden warunek. Jakość zdjęć musi być dobra na tyle, żeby dało się je swobodnie oglądać.

Plan na marzec:
Do 27 marca włącznie zdjęcia na temat: Lakier do paznokci oraz Miasto.

PrzykładPuszysława; puszyslawa.blogspot.com, idzciesieleczyc.blogspot.com
ruina dworca w Będzinie, jesień 2013, iPhone 3GS; 3,2 mpix

Kompletnie nie wiedziałam, na jakie zdjęcie się zdecydować. Wybrałam jakiekolwiek, a więc akurat w tym przypadku nie bierzcie ze mnie przykładu.
Zrobiłam je w trakcie studiów, z nudów, w czasie oczekiwania na pociąg. Nie jestem pewna, ale chyba właśnie wtedy przepiękne, nowe buty tragicznie obtarły mi stopy. I w dodatku nie wiedziałam, o której powinnam być na peronie, więc biegłam przez całą drogę z uczelni. Przybiegłam za wcześnie o 20 minut. Urządziłam sobie mały spacer wokół opuszczonego budynku dworca i przy okazji pstryknęłam kilka fotek. Ta jest jedną z nich. Podoba mi się ze względu na ten czerwony liść.
 
Kolejnych tematów nie zaproponowałam celowo. Czekam na Wasze pomysły i uwagi.

12 komentarzy:

 1. Już się nie mogłam doczekać kolejnego postu z fotoweekendem :D Ja jestem zawsze i wszędzie chętna na tego typu rzeczy. Także potwierdzam chęć włączenia się do tego projektu. Mam w ogóle dodatkową propozycję. Bardzo fajnie, że mamy wysłać 2 tematyczne zdjęcia, ale może dorzucilibyśmy do każdego miesiąca jedno zdjęcie bez konkretnego tematu? Chodzi mi o to, byśmy sami indywidualnie mogli zaobserwować swoje postępy w kreatywności.To mógłby być taki "nieobowiązkowy" punkt.
  A moje propozycje na późniejsze tematy to: zwierzę, pasja/zainteresowania/sposób spędzania czasu, wieś, droga, tory, woda, miejsce, które widujemy codziennie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałabym :P w ogóle udało mi się odnaleźć w swoim aparacie funkcje ustawiania balansu bieli, czułości ISO, opcji kolorów i tak od rana robiłam zdjęcia. Jestem w szoku, że moim aparatem udało się zrobić takie dobre zdjęcia... ok super nie są, ale jest duży postęp, zdjęcia są ostrzejsze, szumy dużo mniejsze, kolory głębsze. Przez rok mam ten aparat, a dopiero teraz poznałam takie ważne funkcje. A to tylko dlatego, że miesiąc temu postanowiłam sobie regularnie czytać jego instrukcję obsługi z nadzieją, że coś tam więcej znajdę:P

   Usuń
  2. Eej, postępy miały być w trakcie! : D Jaki masz ten aparat? W ogóle. Mam wrażenie, że Ty podchodzisz do tego pomysłu znacznie bardziej entuzjastycznie, niż ja.

   To jest niezły pomysł. Tylko kurczę, nie przychodzi mi chwilowo pomysł na zdjęcie bez tematu. A tak, widzę, kreatywność. Albo co miesiąc inne ujęcie codziennie widzianego przedmiotu? Mogłabym prezentować widoki z okna. No i można by taki temat wprowadzić za rok, coby projekt kontunuować... Ale może być.

   1-3 tematyczne zdjęcia na dwa tematy ; )

   Usuń
  3. No wiem, że postępy miały być w trakcie, ale ja jeszcze całej instrukcji obsługi nie przeczytałam :D na pewno jeszcze mnie ten aparat czymś zaskoczy. Mam cyfrówkę Nikona Coolpix L810. Przez rok Twojego projektu mam nadzieję, że wykorzystam ją na maksa :D

   Usuń
 2. Świetny pomysł, az jestem podekscytowana bo ostatnio żyję głównie fotografią. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześwietna akcja - zgłaszam się oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do tematów to proponowałabym jezioro i ruch .

   Usuń
 4. Zgłaszam się, już piszę maila.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurczę. Nie lubię się przymuszać, ale w sumie to bym mogła się przełamać... Cały tydzień biegałam z aparatem, to może... Może? Może tak. Daj mi dwa dni na myślenie, powolna jestem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Puszysłąwo! Ja ostatnio robię zdjęcia starą skarpetą, także przemyśle to :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapomniałam, że miałam napisać maila :)

  OdpowiedzUsuń

Uprasza się o przeczytanie tekstu przed zostawieniem komentarza oraz niezawieranie w nim zaproszenia, ani linku do własnego bloga, o ile nie ma po temu wyraźnego powodu {na przykład uwagi w treści posta}.